تبلیغات
پــــاتـــوق بچه هـــای ملایــر - 30 درصد اعتبارات ملی پروژه های راه سازی ملایر جذب شد

پــــاتـــوق بچه هـــای ملایــر
 
پاتوق بچه های باحال ملایر

ابزار پرش به بالا این صفحه را به اشتراک بگذارید
جواد نگاهداری روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: اعتبارات سال گذشته ملایر در حوزه راه و شهرسازی 12 میلیارد ریال برآورد شد كه از اعتبارات استانی 100 درصد و اعتبارات ماده 180 نیز 10 درصد تخصیص یافته است.
وی اظهار كرد: از محل اعتبارات ملی پروژه هایی چون تكمیل چهار خطه محور ملایر- توره و تكمیل تقاطع بهشت هاجر در حال اجرا است كه دیوار جداكننده این تقاطع باقی مانده و ابتدای تیرماه امسال بهره برداری می شود.
وی ادامه داد: همچنین از محل این اعتبارات زیرگذر روستای الفاوت و نازول احداث شد و تقاطع غیرهمسطح دم سیاه در سه راهی ملایر، آورزمان به بروجرد با اعتبار 41 میلیارد ریال در حال ساخت است.
نگاهداری بهسازی محور ملایر - خنداب، روكش آسفالت 10 كیلومتر از محورهای همدان - ملایر و توره، روكش و شانه آسفالت در پری زنگنه، نصب روشنایی از زنگنه تا پری در محور ملایر- اراك و نصب روشنایی از سمت خروجی ملایر به بروجرد را از دیگر اقدامات از محل اعتبارات جذب شده برشمرد.
وی بیان كرد: در حوزه راه های روستایی نیز تعمیرات چند دهنه پل در روستاهای زمان آباد، منگاوی و ضربعلی انجام و آسفالت سه روستای سلطانیه، توتل و مالیچه به اتمام رسید و بیس و آسفالت چند روستای دیگر نیز در دست اقدام است.
رئیس اداره راه و شهرسازی ملایر گفت: طبق سیاست های دولت تدبیر و امید، در سال 95 پروژه جدید آغاز نمی شود و تمام توان خود را برای اتمام پروژه های نیمه تمام به كار می گیریم.
نگاهداری افزود: در این راستا از 11 پروژه عمرانی راهسازی با اعتبار 47 میلیارد ریال كه سال گذشته آغاز شد، سه پروژه شامل آسفالت راه روستایی به طول هفت كیلومتر به اتمام رسید.
وی اضافه كرد: هشت پروژه آسفالت راه روستایی به طول 17 كیلومتر باقی مانده كه امسال با تخصیص اعتبارات لازم این پروژه ها نیز به سرانجام خواهد رسید.
وی اصلاح نقاط حادثه خیز در شهرستان را از دیگر اقدامات مهم در سال جاری برشمرد و اظهار كرد: سال گذشته 14 نقطه حادثه خیز در محورهای مرویل، طجر و قوزان حذف شد و امسال نیز قصد داریم 2 نقطه حادثه خیز در محور محمود آباد و ورچق را اصلاح كنیم.
نگاهداری گفت: در راستای احیا و توانمندسازی بافت های فرسوده و سكونت گاه های غیررسمی و خدمت رسانی به اقشار كم درآمد 2 پروژه دیواركشی و پوشش كانال محله شمس آباد و احداث مركز سلامت در ملایر اجرا خواهد شد.
وی بیان كرد: برای دیواركشی و پوشش كانال محله شمس آباد و تخریب كانال قدیمی به طول 280 مترمربع و عرض سه متر، اعتبار 6 میلیارد و 240 میلیون ریال پیش بینی شده و در حال حاضر این طرح بیش از 20 درصد پیشرفت فیزیكی دارد.
نگاهداری افزود: همچنین احداث مركز سلامت و درمانگاه محله سرجو ملایر به متراژ 213 مترمربع در سه طبقه با اعتباری بالغ بر پنج میلیارد و 800 میلیون ریال در دست اجرا است.
شهرستان ملایر دارای یك هزار و 58 كیلومتر راه است كه 75 كیلومتر آن راه آهن، 122 كیلومتر بزرگراه، 46 كیلومتر راه اصلی، 167 كیلومتر راه فرعی و 648 كیلومتر راه روستایی است.
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 21 اردیبهشت 1395 توسط بچه های ملایر
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک

  • قالب پرشین بلاگ
  • راهی به سوی آسمان
  • ضایعات