تبلیغات
پــــاتـــوق بچه هـــای ملایــر - همایش ملی معماری و توسعه در دانشگاه ملایر برگزار شد

پــــاتـــوق بچه هـــای ملایــر
 
پاتوق بچه های باحال ملایر

ابزار پرش به بالا این صفحه را به اشتراک بگذارید
به گزارش ایرنا عضو هیات علمی دانشگاه بوعلی سینا همدان روز پنجشنبه در این همایش معماری را یك دنیا ارزش دانست و گفت: اگر معماری را از علوم حذف كنیم، در زندگی بشر نقصان به وجود می آید.
محمدرضا عراقچیان اظهار كرد: معماری برگرفته از اصول دینی و دنیایی است و حكمت است و معمار باید حكیم، جامعه شناس، روانشناس، دین شناس و آگاه به همه علوم باشد تا بتواند اثری ماندگار در جامعه خلق كند.
وی افزود: امروز اگر كسی حرف از توسعه و محیط زیست می زند، این توسعه یك مد شده و معماری نیز همانند نحوه زندگی، پوشاك و رفتار درگیر این مد شده است.
وی با بیان اینكه به طور عملی باید از معماری در روند توسعه استفاده كنیم، بیان كرد: امروزه تمام كارهایی كه به محیط زیست و معماری ها لطمه وارد می كند، به عنوان توسعه ناپایدار است و نیاز است برای رسیدن به توسعه پایدار از امكانات استفاده بهینه داشته باشیم، به نحوی كه لطمه ای به زندگی آنها وارد نكند.
عراقچیان ادامه داد: در حال حاضر مهاجرت معكوس از شهرها به روستاها و زندگی در خانه های ویلایی به جای آپارتمان نشینی در دنیا برای كمك به محیط زیست توسعه پیدا كرده و ما نیز ناخواسته در جریان این توسعه قرار گرفته ایم، اما برای آن برنامه و قانون نداریم.
وی بر لزوم ساماندهی مناظر معماری و شهرسازی قبل از مهاجرت معكوس تاكید كرد و گفت: معماری به عنوان یكی از نیازمندی های بشر، تنظیم كننده روابط بین انسان ها و محیط زیست است و باید به درستی از این علم در راه توسعه استفاده كنیم.
وی خاطرنشان كرد: تبحر بسیاری از معماران در شاخه های دیگر علوم یك حسن است، اما از سوی دیگر چنانچه در هر علوم و هر جایی حرفی بزنیم، ولی در هیچ شاخه ای عمیق نباشیم، این یك عیب به شمار می رود و تهدیدی برای معماری است.
عراقچیان تاكید كرد: در این رابطه اگر حواسمان نباشد، ضرب سنگینی به حوزه معماری وارد می شود و نمی گذارد ما متخصص شویم، در حالیكه امروز در بخش اسیب شناسی آموزش معماری در ایران، این حوض به اصطلاح یك متری ذره ای ماندگاری اش برای معماری خطرناك است.
دبیر اجرایی همایش ملی معماری و توسعه نیز گفت: پس از فراخوان دومین همایش ملی معماری و توسعه در دانشگاه ملایر، 95 مقاله از سراسر كشور به دبیرخانه این همایش ارسال شد كه پس از داوری، هشت مقاله به صورت شفاهی و 35 مقاله به صورت پوستر در روز همایش ارایه شد.
محمد محمدی افزود: این همایش در 11 محور شامل معماری و ارتقای كیفیت فضاهای ورزشی، روش ها و فناوری های نوین در معماری، معماری پایدار و حفظ و احیای محیط زیست، معماری و توسعه گردشگری، تجلی آموزه های دینی در معماری اسلامی و رایانه و معماری آینده برگزار شد.
وی تاریخ و سبك شناسی معماری ایرانی، معماری و علوم انسانی، تاثیر متقابل هنر و معماری در گذر تاریخ، عمران و توسعه پایدار شهری و معماری و حقوق را از دیگر محورهای این همایش برشمرد.
محمدی بیان كرد: معماری یك رشته فرا رشته ای است و در همه علوم حرف برای گفتن دارد و از هنر تا ورزش و سایر علوم به معماری ارتباط دارد.
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 29 فروردین 1395 توسط بچه های ملایر
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک

  • قالب پرشین بلاگ
  • راهی به سوی آسمان
  • ضایعات