تبلیغات
پــــاتـــوق بچه هـــای ملایــر - نجات جان پنج کوهنورد در ملایر

پــــاتـــوق بچه هـــای ملایــر
 
پاتوق بچه های باحال ملایر

ابزار پرش به بالا این صفحه را به اشتراک بگذارید
علی قربان نجفی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: شب گذشته پنج نفر طلبه برای کوهنوردی به کوه 'سرده' از ارتفاعات ملایر عزیمت کرده ودر قسمتی از ارتفاعات این کوه چادر زده بودند که به علت آغاز ریزش برف و تاریکی هوا در برف گرفتار شدند.
مسئول عملیات امداد و نجات جمعیت هلال احمر ملایر اظهار کرد: ساعت یک و نیم بامداد یکی از کوهنوردان با سامانه 112 تماس برقرار کرده و درخواست کمک کرد.
وی بیان کرد: دو تیم از ملایر برای عملیات جست وجو و نجات به ارتفاعات کوه سرده اعزام شدند که به علت تاریکی هوا و بارش برف عملیات امداد و نجات نیمه تمام ماند.
نجفی افزود: بامداد جمعه یک تیم امداد کوهستان از همدان برای عملیات امداد و نجات به تیمهای هلال احمر ملایر پیوست و عملیات امداد و جست وجو برای یافتن محل کوهنوردان پس از 10 ساعت تلاش به نتیجه رسیده و تمامی آنها نجات یافتند.
مسئول کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر همدان نیز در این ارتباط به ایرنا گفت: این افراد با کمترین تجهیزات کوهنوردی و لباس گرم راهی کوه شده بودند در حالیکه باید برای کوهنوردی از تجهیزات مناسب بهره گرفت.
محمد فضلی یادآوری کرد: از ابتدای طرح نوروزی تا روز گذشته چهار عملیات کوهستان انجام شده که در این عملیات ها شش فرد گرفتار در ارتفاعات و برف و سرما توسط تیم امداد و نجات کوهستان نجات یافتند که هر شش نفر این افراد طلبه بودند.
وی بیان کرد: پس از تماس این افراد با سامانه 112، گوشی همراه افراد گرفتار در کوه سرده قطع شده بود که برای ردیابی محل دقیق آنها از مخابرات کمک گرفتیم.

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 16 فروردین 1395 توسط بچه های ملایر
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک

  • قالب پرشین بلاگ
  • راهی به سوی آسمان
  • ضایعات