تبلیغات
پــــاتـــوق بچه هـــای ملایــر - ملایر میزبان پیکر پاک چهار شهید گمنام است

پــــاتـــوق بچه هـــای ملایــر
 
پاتوق بچه های باحال ملایر

ابزار پرش به بالا این صفحه را به اشتراک بگذارید

به گزارش ایرنا سعید کتابی روز سه شنبه در نشست کمیته ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در شهرستان ملایر افزود: پیکر پاک شهدای گمنام در سه نقطه شهر زنگنه، گروه 43 مهندسی رزمی امام علی(ع) و حوزه علمیه خواهران این شهرستان تشییع و به خاک سپرده می شود.
وی اظهار کرد: طبق برنامه ریزی های انجام شده پیکر مطهر دو شهید گمنام روز 22 اسفندماه در حوزه علمیه خواهران، یک شهید گمنام در شهر زنگنه همزمان با شهادت حضرت زهرا(س) و 24 اسفندماه نیز پیکر پاک یک شهید در گروه 43 امام علی(ع) ملایر آرام خواهد گرفت.
وی بر لزوم استقبال باشکوه از شهدای گمنام در این شهرستان تاکید کرد و گفت: همزمان با سالروز تاسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و روز شهید همه ما وظیفه داریم فرهنگ ایثار و شهادت را پررنگ تر از همیشه ترویج داده و با برگزاری برنامه های متنوع این فرهنگ را به صورت گسترده در جامعه تبیین کنیم.
کتابی همچنین از حضور پرشور و گسترده مردم در انتخابات هفتم اسفندماه تقدیر کرد و افزود: مشارکت پرشور و حداکثری مردم در انتخابات بار دیگر برگ تاییدی بر نظام مقدس جمهوری اسلامی بود.
وی ادامه داد: فارغ از هر نتیجه ای که در انتخابات به دست آمده، هر برگ رای یک آری گفتن به نظام جمهوری اسلامی ایران بود و این حضور گسترده مردم قطعا در معادلات و محاسبات بین المللی اثرگذار خواهد بود.
*کاشت یک هزار و 100 نهال به یاد شهدای ملایر
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ملایر نیز از کاشت یک هزار و 100 نهال به یاد یک هزارو 100 شهید والامقام این شهرستان همزمان با روز درختکاری در بام ملایر خبر داد و گفت: نیاز است مردم شهید پرور ملایر در این آیین باشکوه شرکت کرده و به یاد و خاطره شهدای عزیز خود یک نهال بکارند.
منصور ابراهیمی اظهار کرد: همزمان با 22 اسفندماه سالروز تاسیس بنیاد شهید به دستور امام راحل(ره) بیش از 40 برنامه متنوع در این شهرستان برگزار می شود.
وی دیدار با امام جمعه و فرماندار ویژه ملایر، حضور خانواده های معظم شهدا، ایثارگران و جانبازان شهرستان در نماز جمعه، سخنرانی پیش از خطبه های نماز، سرکشی از خانواده های شهدا و غبارروبی گلزار شهدای بهشت هاجر را از جمله برنامه های روز شهید در ملایر عنوان کرد.
ابراهیمی بیان کرد: همچنین به مناسبت روز شهید و تاسیس این نهاد مقدس، با همکاری آموزش و پرورش مسابقه نامه ای به شهید در بین دانش آموزان برگزار و 22 راوی به مدارس این شهر اعزام می شوند.
وی برگزاری همایش تجلیل از خانواده های شاهد و ایثارگر، تجلیل از همسران شهدا، همایش پیاده روی خانوادگی، برگزاری همایش روز شهید در دانشگاه های ملی و آزاد و برگزاری مسابقات ورزشی و قرآنی را از دیگر برنامه عنوان کرد.
در حال حاضر شهرستان ملایر میزبان 18 شهید گمنام در امامزاده عبدالله(ع) این شهر، دانشگاه ملی، دانشگاه آزاد اسلامی، شهر جوکار، اسلام آباد، بام ملایر و حوزه علمیه برادران این شهر است و یک هزارو 100 شهید والا مقام را تقدیم انقلاب کرده است.
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 12 اسفند 1394 توسط بچه های ملایر
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک

  • قالب پرشین بلاگ
  • راهی به سوی آسمان
  • ضایعات